anasayfa  haberler   e-posta  üye girişi  iletişim  açılış sayfası yap   sık kullanılanlara ekle
 
menu
                 
 
Masalcılar Buluşmasına Bekliyoruz

26.9.2017

Mardin Müze Müdürlüğü’nün, “Hakikat Kapısı” teması ile bu yıl ikincisini düzenleyeceği “Mardin Masalcılar Buluşması”nda onlarca geleneksel masal anlatıcısı Mardin Müzesi’nde, okullarda, evlerde ve kentin sosyal alanlarında masallar anlatacaklar.

Somut olmayan kültürel miraslarımız arasında yer alan “masallar”ın ve “geleneksel masal anlatıcılığı”nın yaşatılması amacıyla 3-8 Ekim 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek olan buluşmada, büyüklere ve çocuklara yönelik masallardan oluşan iki ayrı program yer alacak. Program kapsamında yapılacak olan çok sayıda atölye, sergi, müzik dinletisi ve söyleşinin yanı sıra masal çemberleri etrafında sadece masalların konuşulacağı büyülü günler ve saatler yaşanacak.

Masallara inanan, zamanla bildiği masalları unutan, masal dinlemeyi seven ya da özleyen büyükler ve masallarla büyüyen çocukların, masalcıların getirdiği kahramanları birlikte tanıma fırsatı bulacağı buluşmada Anadolu ve Mezopotamya’nın birbirinden güzel masalları anlatılırken kayıp masallar da gün yüzüne çıkarılacak. Binbir zahmetle ve emekle icra edilip özel çabalarla sürdürülen “Cam Altı Sanatı” ve bakıra incelikle işlenen “Şahmaranlar”ın tılsımında merakla beklenen Mardin Masalcılar Buluşması’nın “Hakikat Kapısı”, Kaf Dağı’nın ardındaki diyarlara yolculuk yapmak ve masalların sırrına varmak isteyen herkese açık olacak.


3 Ekim 2017 tarihinde Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılacak olan açılış törenine tüm halkımız davetlidir.

Programı etkinlik tarihi yaklaştıkça sizlerle paylaşacağız.Mardin Valiliği
Emniyet Müdürlüğü
Mardin MEB

Artuklu Üniversitesi

T.C.Kimlik Numarası

Askerlik Yoklaması

Vergi Kimlik No.

SSK İşlemleri

BAĞKUR İşlemleri

Mavi Tur

Telefon Kodları
Pasaport Başvuru
Telefon Faturası

Vergi Borçları

Emekli Sandığı

Milli Kütüphane

Mardin Barosu

Resmi Gazete

Araç Sorgula

Uçak Kalkış-İniş
 

Copyright © 2010 MARDİN MÜZESİ . Telif Hakları MARDİN MÜZESİ' ne Aittir

TASARIM : FOV AJANS